ZÁSTĚRKA & JAKUB POLANKA/OLO KŘÍŽOVÁ

 
 

I love your style.

Režné plátno s jemným růžovo-bílým potiskem růží - materiál a vzor této zástěrky vychází z tradičních látkových tapisérií a tapet. Zpracování je minimalistické a čisté, na výběr jsou dvě délky. Každá zástěra má na vázačce umístěnou malou posuvnou kapsu na odkládání lžíce, hůlek, cibule, nebo třeba mobilu.

Unbleached canvas with a subtle pink and white rose print; the material and pattern of this apron is inspired by the traditional fabric tapestries and wallpapers.

Jeden z nejvýraznějších českých návrhářů Jakub Polanka a jeho múza; návrhářka, modelka a přítelkyně Olo Křížová, mají za sebou celou řadu společných projektů. Své síly spojily i tentokrát a vytvořili (nejen) valentýnský model zástěry. Jakub Polanka jako první Čech vystudoval jednu z nejprestižnějších škol oděvního návrhářství, Institut Français de la Mode, kde absolvoval postgraduální studium.
Je držitelem ocenění Czech Grand design, Designér roku 2009, ELLE style Awards pro nejlepšího návrháře roku, vídeňské Kontakt Award a dalších. Spolupracoval např. s módními domy Hermes, Louis Vuitton nebo s francouzským designérem Philippem Starckem, pro značku Pietro Filipi navrhl pánskou kolekci na sezónu jaro/léto 2013. Charakteristické pro jeho tvorbu jsou příjemné přírodní materiály, důraz na detail a práce s kontrasty.

Jakub Polanka graduated from one of the most prestigious fashion design schools - Institut Français de la Mode – where he did his postgraduate studies. He is a laureate of the Czech Grand Design Award, Designer of the Year 2009, ELLE style Awards for the Designer of the Year, the Viennese Kontakt Award and others. Along with his muse, designer, model and friend Olo Křížová, they have been involved in a number of joint projects.